Kasulikku

Eduka müügi nipid

Mõned alljärgnevad soovitused edukamaks müügiks!

  1. Pika ja aeganõudva müügiprotsessi venimise põhjuseks on suures osas  ebaõige hind. Ostjatele tundub hind kallis, müüjatele emotsionaalselt kallis.
  2. Selgita välja enne kinnisvara müüki panemist reaalne hind konsulteerides oma ala spetsialistidega maaklerite ja hindajatega, kes tegelevad igapäevaselt kinnisvaraga ning on seetõttu kursis reaalsete tehinguhindadega.
  3. Objekti müük on ehvektiivsem, kui sellega tegeleb üks maakler korraga, tasub sõlmida maaklerleping ja leppida kokku täpsetes müügitingimustes. Leping on alati kahepoolne ja müüja saab maaklerilt nõuda lepingus kokku lepitud tegevuste teostamist. Enamus maakleritel puudub motivatsioon samaaegselt ühe ja sama objektiga tegeleda.
  4. Tasub uurida maakleri, kui ka ettevõtte tausta kellele usaldate oma kinnisvara müügi.
  5. Müügi juures tasub silmas pidada, et enne ostja saabumist tuleb müügiobjekt  korralikult koristada, tuulutada, isiklikud esemed, üleliigsed nipsasjakesed ostjate silma alt ära tõsta, koduloomade olemasolul tagada ruumide piisav tuulutus ning klientide ohutus.
  6. Kontrollida koduseadmete, tehnika tehnilist olukorda, olemasolevates valgustites põleksid pirnid, katkised valgustid, tehnikat pole mõtet müüa, kui uus omanik peab koheselt välja vahetama.
  7. Korteri kulumise juures oleks soovituslik teha värskenduskuur, puhas ja värskem korter tundub avaram ning tõstab väärtust ostja silmis.
  8. Pereliikmed võiksid võimalusel ostjate saabumisel minna jalutama, külla, võttes kaasa oma lemmikloomad, kuna enamus ostjad jäävad tagasihoidlikuks pereliimete juuresolekul omavahelisi teemasid arutades.
  9. Küttekolde olemasolul tasuks sinna ostjate saabudes teha ilus elav tuli, küpsetada mõni kook, pakkuda ostjatele presentatsiooni ajal teed, kohvi-see kõik loob kodutunde, mida ostja otsib.
  10. Varuge aega, kodu ost-müük on elulise tähtsusega kõigile osapooltele, seega liigne kiirustamine objektil, kus ostjale aega napib võib viia tehingu läbikukkumiseni.
Veebidoktor